Határtalanul! HAT-KP-1-2024/1-001012 – „Hunyadisok kirándulása Erdélyben”
A Debreceni Hunyadi János Általános Iskola lehetőséget kapott arra, hogy elvigye a 7. évfolyamos diákjait kirándulni a Határtalanul! program keretein belül Erdélybe. A 7.a és 7.c osztály közös pályázat keretében együtt vett részt az utazáson április 8-13. között. 37 diák és 4 kísérő utazott el Székelyföldre.
Teljes beszámoló megtekintése >>>
Határtalanul! HAT-KP-1-2023/1-001732 – „Hunyadisok Erdélyben”
A Debreceni Hunyadi János Általános Iskola ismét lehetőséget kapott arra, hogy elvigye a 7. évfolyamos diákjaik kirándulásra a Határtalanul! program keretein belül Erdélybe.
Teljes beszámoló megtekintése >>>
RRF-1.2.1-2021-2021-00001- Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára
„A Hunyadi János Általános Iskola tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” – EFOP-4.1.3-17-2017-00239 – Széchényi 2020 pályázati kiírásból
„A Hunyadi János Általános Iskola tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” – EFOP-4.1.3-17-2017-00239 – Széchényi 2020 pályázati kiírásból
Az elnyert támogatási összeg:
39 921 860 Ft.
A támogatás mértéke: 100 %
A pályázat kezdő időpontja: 2017.11.01.
A pályázat befejezése: 2018.10.31.
Kedvezményezett: Debreceni Tankerületi Központ, támogató: EMMI.
A pályázatból megtörténik az intézmény teljeskörű vizes blokkjainak felújítása, a víz- és csatornahálózat korszerűsítése, több tanterem (3-as, 4-es, 7-es, 8-as), közösségi terek nyílászáróinak részleges cseréje, és a korszerű 21. századnak megfelelő nevelés-oktatáshoz szükséges bútorzat beszerzése.
Sajtóközlemény >>
„C” típusú tábla >>
Felújítás fényképeinek megtekintése>>
Határtalanul! HAT-18-01-0753 – Irodalmi értékek és túrák a Biharban, Medve-barlang látogatással
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett „Határtalanul!” pályázaton intézményünk 1 943 850 Ft összegű támogatást nyert. A
Határtalanul! program keretében
Irodalmi értékek és túrák a Biharban, Medve-barlang látogatással című tanulmányi kiránduláson vett részt iskolánk. A kirándulásunk 2019. május 29. és 31. között valósult meg 40 hetedik osztályos tanuló és 3 kísérőtanár részvételével. A pályázat rövid összefoglalása: A magyar irodalom jeles képviselőinek nyomában haladva ismerkedünk a Bihar kulturális és természeti kincseivel. Kapcsolatot teremtünk az érintett tájegységekben élő magyarsággal. Felkeressük Bihar és az Erdélyi-szigethegység természeti szépségeit is.
Az előkészítő szakasz 3 órából állt (osztályfőnöki, magyar, földrajz). Az osztályfőnöki órán Arany János és Ady Endre életútjával ismerkedtünk. Kigyűjtöttük híres műveiket, amelyekből az előkészítő magyar órán szavalóversenyt rendeztünk. Földrajz óra keretében a víznyelőkkel és szurdokkal teli karsztvidék kialakulásával foglalkoztunk, gazdag állat -, és növényvilágáról beszélgettünk.
Az előkészítő órák fényképeinek megtekintése>>
A tanulmányi kirándulásra 2019.05.29–31. között került sor. Első állomáshelyünk Nagyszalontán a Csonka -Torony volt, ahol, a múzeum vezetője fergeteges előadással mutatta be Arany János életét. A torony megmászása után Arany szülőházához sétáltunk. Megismerkedtünk a költő gyerekkorával, szegény családjának életével. Utunkat Várasfenes felé folytattuk, ahol a helyi tájház vendégei lehettünk. Diákjaink itt megismerkedhettek az itt élő emberek szokásaival, hagyományaival, használati tárgyaival, életével és a helyi iskolarendszer sajátosságaival. Következő állomáshelyünk Köröstárkány volt, ahol megkoszorúztuk az 1919-es vérontás áldozatainak emlékművét. Első napunk végállomása Nagyváradon a szállásunk. Az esős idő miatt a finom vacsora utáni belvárosi sétánkat elhalasztva vicces vetélkedőt szerveztünk 40 diákunknak.
Második nap reggeli után a kiskohi Medve-barlangot látogattuk meg, amely csodálatos élmény volt mindannyiunk számára. Sajnos az időjárás újra közbeszólt, ezért az eredeti túrát felváltotta, egy rövidebb kikövezett útvonalon vezető hosszú séta a Schmidl vízeséshez. Felérve a vízeséshez lenyűgöző látvány tárult elénk. A túra után jól esett visszaérkezni szállásunkra, és elfogyasztani ízletes vacsoránkat. Este az idő már kegyes volt hozzánk, így egy rövid sétát tudtunk tenni a városban.
Utolsó napunkon a szállás elhagyása után Nagyvárad belvárosába csöppentünk, ahol az idegenvezetőnk irányításával megtekintettük kívülről Nagyvárad szecessziós épületeit: a Szigligeti Ede Színházat, az EMKE kávézót, a Sas Palotát, illetve az Ady szobrot és múzeumot. Sétánk után a Várhoz látogattunk el, ahol a várban lévő kiállításokat tekintettük meg. Ezt követően megérkeztünk az egyik helyi általános iskolába, ahol már izgatottan vártak bennünket a helyi diákok. Az együtt táncolás és a focimeccs életre szóló élményt adott mind a határon túli, mind a saját diákjainknak. Fantasztikus kirándulásunk utolsó állomáshelyén, a Nagyboldogasszony Székesegyházban megtekinthettük Szent László koronázási ékszereit, illetve hermáját is. Késő este érkeztünk haza szerencsésen Debrecenbe.
A kirándulás fényképeinek megtekintése>>
A kiránduláson készült video megtekintése>>
Az értékelő óra keretében, melyre 2019. június 11 – én került sor, tanulóink saját élményeik, fényképeik alapján készített PowerPointos előadásait hallgattuk meg. Négy tanuló élménytablót készített az utazásról, amelyet ezen az órán mutattak be, majd a tabló felkerült az osztály falára. A tanári fényképek segítségével idéztük fel utazásunk állomáshelyeit. A bemutatóra meghívtuk iskolánk ötödikes és hatodikos diákjait osztályfőnökeikkel együtt. Közös beszélgetés során tapasztalatot cseréltünk, és a gyerekek értékelték a tanulmányi kirándulást.
Értékelő óra fényképeinek megtekintése>>
Decathlon Magyarország – „Sportból a legtöbbet”
A Decathlon Magyarország 2016 májusában is meghirdette a „Sportból a legtöbbet” elnevezésű, általános iskolák tornatermének vagy sportpályájának felújítását célzó pályázatát, a győztesek között volt iskolánk is. Az így kialakított alagsori tornaszoba ünnepélyes átadására 2016. november 9-én került sor.
Decathlon tornaszoba átadása >>
Akkreditált Tehetségpont – TP 170 003 928
2017. március 25-től intézményünk a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács döntése szerint Akkreditált Kiváló Tehetségpontként működik. Tanulóink számára az idegen nyelv és a sport területén nyújtunk bővebb lehetőséget tehetségük kibontakoztatására.
Tehetséggondozás iskolánkban >>
Örökös Ökoiskola
Örökös Ökoiskola
Iskolánk 2009 óta Ökoiskolaként működik. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Földművelésügyi Minisztérium által kiírt pályázaton 2016-ban elnyerte az Örökös Ökoiskola címet.
Örökös Ökoiskoali tevékenységünk >>
A KLIK fenntartásában működő közoktatási intézmények informatikai ellátottságának biztosítása – TIOP-1.1.1.A-15/1-2015-0001
A KLIK fenntartásában működő közoktatási intézmények informatikai ellátottságának biztosítása – TIOP-1.1.1.A-15/1-2015-0001
Eszközfejlesztés:
- 27 db Lenovo Thinkcentre M73
- 8 db Prodisplay P222A LED monitor
- 6 db Dell E2214H LED monitor
- 1 db HP 2530-246 menedzselhető switch
- 1 db Dell PowerEdge T20 szerver
Fénykép megtekintése>>
TÁMOP-3.1.4.B-13/1-2013-0001 „KÖZNEVELÉS AZ ISKOLÁBAN” – Mentoráló intézményi működés kialakítása
Intézményi informatikai infrastruktúra fejlesztés a közoktatásban – TIOP-1.1.1-12/1-2012-001
A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése – TIOP-1.1.1-07/1-2008-1002
Könyvtári infrastruktúra fejlesztése: Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése – „Tudásdepó Expressz” támogatására – TIOP 1.2.3.-11/1
Könyvtári infrastruktúra fejlesztése: Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése – „Tudásdepó Expressz” támogatására – TIOP 1.2.3.-11/1
Eszközfejlesztés:
- 3 db asztali számítógép
- 1 db tanári laptop
- 1 db Szirén szofver
- 1 db szerver számítógép a Szirén szoftverhez
- Adobe Photoshop szoftver
- Corel Draw szoftver
Könyvtári infrastruktúra fejlesztése – fényképek megtekintése>>